Açın Adana’nın önünü… - Gündem Ajans - Medya Danışmanlık HizmetleriGündem Ajans – Medya Danışmanlık Hizmetleri

28 Ocak 2022 - 06:18

Açın Adana’nın önünü…

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilçe ve mahallelerin su sorununu tarihe karıştıracak bir hamle yaptı

Açın Adana’nın önünü…
Son Güncelleme :

10 Ekim 2021 - 20:36

13 views

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilçe ve mahallelerin su sorununu tarihe karıştıracak bir hamle yaptı. Hatırlarsınız; Kozan, İmamoğlu, Ceyhan ve Yumurtalık ilçeleri ile 163 köye (mahalle) su sağlanmasına yönelik İlbank ve Yerel Yönetimler Alt-Finansman imza töreni geçtiğimiz aylarda yapıldı.

İmza töreninin detaylarına bakıldığında önemli bir gelişmeye tanık oluyoruz. Bakanlık ve uluslararası kurumlarla işbirliği yaparak su sorununa çözüm arayan Zeydan Karalar sayesinde “Belediye Hizmetleri Projesi ve Belediye Hizmetleri Geliştirme Projesi” programları kapsamında Adana’ya 28 milyon 70 bini hibe, 67 milyonu da kredi olmak üzere toplam 65 milyon Euro kredi gelecek. Bu parayla Yedigöze Barajı’ndan yukarıda saydığımız ilçelere ve köylere su getirilmesi sağlanacak. ASKİ bünyesinde gerçekleşecek projenin tamamlanmasıyla vatandaşlar derin bir nefes alacak. Kredinin geri ödemesini de ASKİ yapacak. ASKİ’nin şu sıralar 15 ilçede hummalı bir çalışma içerisinde olduğunu da biliyoruz. Karataş ilçesindeki Arıtma Tesisi’nin yanı sıra en ücra ilçelerde yıllardan bu yana yaşanan su, yol, köprü sorununu da kısa sürede çözmeye çalışan Adana Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ, kıt kaynaklara rağmen vatandaşların mağduriyetlerini gidermeye çalışıyor.

Bereketli topraklar Adana’nın suyundan mıdır havasından mıdır bilinmez ama merkezi idare nedense çok da yüzünü dönmüyor bu tarafa… Mesela yanlış güzergah nedeniyle boş gidip gelen Adana metrosuna bir el atılsa… Zeydan Karalar ve ekibinin tüm plan ve projeleriyle, kent paydaşlarının da olurunu alarak Cumhurbaşkanı’nın onayına sunduğu 2. Etap metro projesi daha fazla vakit kaybetmeden onaylansa… 9 aydan bu yana neden bekletilir anlamış değiliz.

Herkes biliyor ki; gerçekten de Adana Büyükşehir Belediyesi’nin gelir kalemleri giderlerini karşılamıyor. Üstüne bir de metro kamburu kalınca sadece Büyükşehir Belediyesi değil Adanalıların tamamı borçlanmış oluyor.

Hayırlısı olsun bakalım…

Uzak yakın fark etmeden yüreğinin Adanalıyla attığını, oy veren-vermeyen ayrımı yapmadığını ifade eden Zeydan Karalar’ın TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile de bir araya gelerek Sinanpaşa, Barbaros ve Göl mahallelerindeki kentsel dönüşüm projelerinin daha hızlı yürümesine yönelik girişimlerinin de önemsenmesi ve desteklenmesi gerekiyor.

Desteklensin ki Adana gelişsin. Desteklensin ki sorunlar asgariye insin…

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin gelişimi Adana’nın gelişimiyle eş değerdir…

Öyleyse; açılsın artık Adana’nın önü…

İyi haftalarınız olsun…

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.