“Ortak paydamız Cumhuriyet” - Gündem Ajans - Medya Danışmanlık HizmetleriGündem Ajans – Medya Danışmanlık Hizmetleri

1 Temmuz 2022 - 16:54

“Ortak paydamız Cumhuriyet”

“Ortak paydamız Cumhuriyet”
Son Güncelleme :

14 Şubat 2021 - 21:09

186 views

Türkiye’nin birçok yerinde çoban ateşi yakan ve bu ateşi büyüten Doğru Parti, seçime girebilmek için kongre sürecine ağırlık verdi.

Cumhuriyet değerlerini benimseyen herkesle bir araya gelebileceklerini ifade eden Doğru Parti Adana İl Başkanı Muhammet Emin Atasever, “Bugün hızla uçuruma sürüklenen Türkiye’nin kurtuluşu, silahsız bir Kuva-yi Milliye ruhudur” dedi.

Her kesimi ötekileştiren iktidar zihniyetinin, Türk toplumunda derin yaralar açtığını söyleyen Başkan Atasever, toplumun demokratik, birleştirici ve yenilikçi adımlara ihtiyacı olduğunu belirtti. Atasever, “Din kaynaklı başlayan bu kutuplaştırmalar, sonrasında pek çok alanda hissedilmeye başladı. Kutuplaştıran ve ötekileştiren bu zihniyet artık son bulmalı. Toplumun renkleri olan her farklılığın, bizi biz yapan değerler olduğu bilinciyle hareket edilmesi gerektiğini savunuyoruz” diye konuştu.

“İTTİFAKA AÇIĞIZ”

Seçimle ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Muhammet Emin Atasever, “Parti olarak seçime girebilmek için, kongre sürecini sağlıklı bir şekilde tamamlamak istiyoruz. Seçimle alakalı Millet İttifakı’nı önemsiyor ve Türkiye’nin bekası için de bir araya gelebileceğimizi düşünüyorum” diye belirtti.

“ÇİFTÇİLER TOPLUMUN BELKEMİĞİDİR”

Sağlıktan ulaşıma, tarımdan ekonomiye birçok alanda çöküş yaşandığını vurgulayan Başkan Atasever, özellikle tarımda bir reforma ihtiyaç duyulduğunu anlattı. Konuyla ilgili Adana’yı değerlendiren Atasever, “Tarım için çok kıymetli topraklara sahip Çukurova’da tarım alanlarının işgal ediliyor olması kabul edilemez. Ayrıca çarpık kentleşme de Adana’yı olumsuz etkiledi. Bu bağlamda Bülent Ecevit’in köykent projesini önemsiyoruz” dedi.

Genel Başkan Serdaroğlu’ndan çarpıcı açıklamalar:

DIŞ POLİTİKADAKİ YANLIŞ

Doğru Parti Genel Başkanı Rıfat Serdaroğlu da Gündem Çukurova’ya Türkiye’nin yanlış politikaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Suriyelilerle ilgili Türkiye’nin tutumunu doğru bulmadığını ifade eden Serdaroğlu, “İktidar’ Suriyelilerle ilgili mülteci sürecini yönetemedi. Hala bugün yanlış eğilimler içerisinde. Bugün AK Parti hükümeti, Suriye’nin Halep kenti yakınlarında bulunan Al Rai (Çobanbey) ilçesinde Suriye Devleti’nin iradesi dışında Tıp Fakültesi açmaya hazırlanıyor. 6 Şubat’ta Resmî Gazete’de yayınlanan kararnameyle kesinleşen fakülte yapımı yanlış politikanın sürdüğünün en açık kanıtı. Bir ülkenin toprakları içerisinde, o ülkenin yöneticilerinin onayı alınmadan, böyle bir karar alınması, tam anlamıyla bir ihlaldir” dedi.

AŞI ADALETSİZLİĞİ

Geçmiş yıllarda Sağlık Bakanlığı da yapan Başkan Serdaroğlu covid-19 aşısıyla ilgili de şunları söyledi: “Dünyanın her yerinde hüküm süren ve adaletsizlik üzerine kurulan emperyalist sistem, aşı konusunda da baş gösterdi. 58 ülkede aşı uygulamaları başlarken, 158 ülke hala beklemede. Bu hem salgın, hem de eşitlik açısından insanlık adına çok üzücü bir durum. Türkiye’de ise aşılama süreci çok yavaş ilerliyor. Bu hızla devam ederse, aşılama süreci 21 ayda tamamlanacak. Hükümetlerin insana verdiği değer, bu kadar ucuz olmamalı.”

Mine Yormaz

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.