Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK - Gündem Ajans - Medya Danışmanlık HizmetleriGündem Ajans – Medya Danışmanlık Hizmetleri

18 Ağustos 2022 - 19:53

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Kasım 1918 de Adana’da başlayan kurtuluş mücadelemizin ilk adımı 19 Mayıs 1919 unutmamak için Samsun’dan başlatıyor Gazi Paşamız

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
Son Güncelleme :

06 Şubat 2022 - 18:25

14 views

Kasım 1918 de Adana’da başlayan kurtuluş mücadelemizin ilk adımı 19 Mayıs 1919 unutmamak için Samsun’dan başlatıyor Gazi Paşamız.

Bu tarihi ve olayı unutmamak için  o ilçenin adı İlk Adım verildi. Yurtdışında yapılan anıt heykel de Atamızın sağlığında o alana dikildi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün neler yaptığı, neler amaçladığını, neleri yapamadığını yeteri kadar anlatılmadı ve yeteri kadar anlaşılması sağlanmadı. Bundan dolayı anıtları tahrip edilmek isteniyor, ilan ettiği milli bayramların kutlanması istenmiyor.  Atatürk’ü hep anıyoruz hatta kamu gücünü kullanalar başta olmak üzere sükse kelimeler ile beyanatlarına demeçlerine tanık oluyoruz.

Halbuki Atatürk’ü sadece Anmak değil Anlamak Algılamak ve Fikirleri İçin Mücadele Etmek Gerekir.

Mustafa Kemal’in İçki içtiğini söylüyorlar da Yedi Yaşında Kuran-ı Kerimi Hatmettiğini neden öğretmiyorlar,

Annesine dil uzatanlar Annesinin adını Zübeyde Hanım olarak söylüyorlar da tasavvufu yaşam biçimi haline getirdiği için Bektaşi kızı Molla Zübeyde Hanım diye tam ismini söyleyemiyorlar,

Mustafa Kemal’in ortaokul yıllarında yaz tatilinde Dayı’sının tarlasında bostan bekçiliği yaptığını duyurdular da Neden 13 Yaşından beri Fransızca okuyup yazdığını duyurmadılar,

Mustafa Kemal Kurmay Yüzbaşı iken Selanik Beyaz Kule Restoranda konuşmalarından orada belirlediği yol haritasından hiç kimse söz etmiyor.

Önce kurulan Türk devletlerin tamamı şahıslarla(İlhanlılar, Selçuklular, Sayısız Beylikler ve Osmanlılar) anılırken yeni kurduğu ülkeye Kemaller dememiş olmasını Türkiye Cumhuriyeti denmesinden neden kimse bahsetmiyor.

Yaşamının sadece bir bölümünde 3997 Adet farklı dilleri de içeren kitap okuduğundan, Çağın İlerisinde bir ülke yaratmasından bahsedilmiyor.

Cebir ve geometri kitapları yazarak matematiğin toplum içinde yaygınlaştırdığı söylenmiyor.

Dünyanın en önemli mimarlarını davet edip şehir planları hazırlattığından neden kimse bahsetmiyor.

İşin sonunda; Emperyalizmi yenersen, din tüccarlarının sermayesini elinden alırsan,  şahıs devletleri yerine ulus devleti kurarsan, gelişmiş, aydınlık ve halkçı yarınlar hedeflersen ATAM elbette sana da ailene de dil uzatacaklar yıpratmaya çalışacaklar.

Bizler seni her zaman anlamaya ve anlatmaya devam edeceğiz.

Atamıza yapılan bu davranışları sadece kınamakla yetinmeyip yargılanmasını da isteyeceğiz.

Kurmuş olduğun iki eserin ile hedeflerini gerçekleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.