Ali Dinçer ve Ankara Belediyesi 3 - Gündem Ajans - Medya Danışmanlık HizmetleriGündem Ajans – Medya Danışmanlık Hizmetleri

14 Ağustos 2022 - 07:29

Ali Dinçer ve Ankara Belediyesi 3

Belediyelerin birçok görevi kanunlarla belirlense de en çok imar görevi ile anılmaktadır

Ali Dinçer ve Ankara Belediyesi 3
Son Güncelleme :

06 Eylül 2021 - 19:38

105 views

Belediyelerin birçok görevi kanunlarla belirlense de en çok imar görevi ile anılmaktadır. Ankara Belediye Başkanı olduğunda Ali DİNÇER  İmar, Tapu, Konut ve Ulaşım ile hedeflerini şu şekilde sıralanmıştır.

İMAR, TAPU: 4 yıllık ilk dönemde Belediyemiz, gecekondu bölgelerinin çoğunluğunda imar planlarını tamamlayacaktır. İmar bölge haline gelen alanların hızla yapımı için eldeki yasal ve teknik tüm olanakları kullanılacaktır. İmar Planından sonra tüm gecekonduların tapularının verilebilmesi için olanaklı her şey yapılacaktır. İmar çalışması devam eden yerlerde de alan ayrımları yapabildiğince, gerçek ve geçerli tapuların verilmesi sağlanacaktır. Böylece hem gecekonduda yaşayanlar gönül ferahı ile koşullarını düzeltecek, hem de belediye ye yeni olanakları sağlayacaktır. Gecekondularda ve imarlı kesimde yol yapım, stabilize, asfalt tamir, su, elektrik götürme ve onarım amaçlı yıldırım ekipleri kurulacaktır. Bu ekipte muhtarlık, dernek başkanları ve mahaller kurulları ile koordineli iş yapacaklarını söylemiştir.

KONUT: Belediye, Prefabrik konut sanayiinin Ankara’da kurulmasına öncülük edecektir. Halk birikimleri, konut gereksinimi olanların katkıları ve yurt dışındaki yurttaşlarımızdan Ankara’da konut sahibi olmak isteyenlerin oluşturacakları fonlar, Belediye öncülüğünde konut ve yan sanayileri hızla kurulacaktır. Prefabrik konut yapımı hem hızla ve ucuz konut üretecek, he de hemşerilerimize sürekli iş sağlayacaktır. Bu konuda deneyimi olan İzmit Eski Belediye Başkanı  Sayın Erol KÖSE’nin deneyiminden yararlanacağım demiştir.

 ULAŞIM: Ankara’nın çevresini oluşturan gecekondu semtlerinin birbirleri ile bağlantısını sağlayacak düzenli yol ağını tamamlayarak, tüm çevre yolunu asfaltlanacağını belirtmiştir. Kent çevresinde düzenli otobüs ve minibüs servisi kurarak, kentsel olanakların kent çevresinde oluşmakta olan yeni merkezlerde sürmesini özendirmeye çalışacağına değinmiştir.

Trafiğin yoğun ve caddelerin uygun olduğu hatlarda otobüs yollarını diğer trafikten ayırma şeritleri yapılacağını belirtmiştir. Bu yenilikle otobüs kullanım kapasitesini %40 daha da artacağını(200 Adet yeni otobüs almış kadar hızlanacağını), hem de diğer trafiğin daha düzenli olmasını hedeflemiştir. Ulus- Çankaya ve Dörtyol-Emek arasında Sıhhıye üst geçidinden de yararlanan hızlı otobüs hizmeti kentimizdeki ulaşım sorununu rahatlanmayı düşünmüştür.

Makine Mühendisi mesleği ile metronun bağlantılı olduğu belirterek 4 yıl içinde planlama etütlerinin tamamlanmasını, kredi bulunmasını ve teknoloji kullanma sorunlarını ve çözülmesini bizzat inceleyeceğini duyurmuştur.

O dönem de yer alan CHP Programının 251 sayfasında yer alan “ Kamu yönetiminin halka en yakın kesimi yerel yönetimdir. Yöneten- Yönetilen ikiliğini gidermek üzere doğrudan demokrasi yolunda adımlar atmak için en elverişli alan da yerel yönetimdir” maddesine yer veren

Ali DİNÇER “TÜRKİYE’NİN BOZUK DÜZENİ KENTLERİMİZDEKİ İNSANLARI KALABALIKLAR İÇİNDE YAPAYALNIZ BIRAKILMIŞTIR. OYSA CUMHURİYET HALK PARTİSİ İNSANLAR ARASINDAKİ DAYANIŞMANIN ARTTIRILMASINI İSTEMEKTEDİR. BU AMAÇLA İNSANLARIMIZI YALNIZLIKTAN KURTARACAK ONLARIN SORUNLARINA DAHA ÇOK SAHİP ÇIKACAK, İNSANLARIMIZ ARASINDAKİ DAYANIŞMAYI GÜÇLENDİRECEK BİR BELEDİYE YÖNETİMİ KURMAK İSTİYORUM.” DEMİŞTİR.”

İl başkanı ve Büyükşehir Adayı olarak Ali DİNÇER’in tespit ettiği sorunların ve çözüm hedeflerinin günümüz de bir çok büyükşehir için geçerli olduğunu görüyoruz. Yurdumuz da kentlerde yaşanan bu problemlere çözüm üretildiği kentsel yalnızlığın ortadan kalktığı, Yöneten- Yönetilen ikiliğini giderildiği dayanışmanın gerçekleştiği geleceğe ulaşırız.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.