ALLÖŞşşşş TÜRK CHOPPER - Gündem Ajans - Medya Danışmanlık HizmetleriGündem Ajans – Medya Danışmanlık Hizmetleri

14 Ağustos 2022 - 06:49

ALLÖŞşşşş TÜRK CHOPPER

ALLÖŞşşşş TÜRK CHOPPER
Son Güncelleme :

10 Ekim 2021 - 20:52

29 views

2005 yılının başlarında Türkiye’de hızla gelişmekte olan motosiklet kültürünün paralelinde, motosiklet kulüpleri ve toplulukları ortaya çıktı, var olan eski oluşumlar da büyümeye başladı.
2007 yılının başlarında Ali Rıza Uygur, motosikletlerden ziyade, üzerindeki sürücülerin sosyal dayanışma içinde olacağı ortak bir kulüp çatısı altında toplanma çalışmalarına başladı.
Bu çalışmalar sonucunda Ali Rıza Uygur’un önderliğinde 19 Mayıs 2007 tarihinde kurulan Türk Chopper Motosiklet Kulübü, ilk toplantısını İzmir’de gerçekleştirdi ve üyelerin oybirliğiyle Ali Rıza Uygur Türk Chopper Motosiklet Kulübü Genel Başkanı olarak seçildi. Türk Chopper’in gelişimine paralel olarak Adana’da da il grubu oluşturuldu.

ÜYE OLMAK KOLAY DEĞİL…

“Cruiser” tipi motosikletlerin görsel şovunu, aynı tipteki motosikletlerle toplu sürmenin zevkini, sosyal dayanışmayı ve birlikte hareket etmenin gücünü temsil etden, halkın teveccühüne mazhar olan Türk Chopper’e yeni üye olmak için önemli aşamalardan geçmek gerekiyor.

Geçtiğimiz günlerde gece saatlerinde Adana’nın tarihi değeri Büyüksaat’in görsel şöleni eşliğinde yeni üye alım töreninin ilk aşamasına tanık olduk.

“ALLÖŞşşşş”
Türk Chopper Kulübü’ne özel saygı, sevgi, sadakât selamıyla başlayan törenle ilgili bilgi veren Kulübün Adana Koordinatörü, namıdiğer ‘ALLÖŞşşşş’ Bumin Keçelioğlu, iki motorcunun yemin töreni başlangıcı için tarihi Büyüksaat’i mesken seçtiklerini kaydetti. Yaşar Kemal ve Orhan Kemal’in romanlarında sıkça dile getirdiği ve Adana usulü şaşırma sözcüğü olan ‘ALLÖŞşşşş’  lakaplı Bumin Keçelioğlu, kulübe üye olacak motorcuların çıraklıktan kalfalığa, kalfalıktan sonra ustalığa geçmesi gerektiğini anlattı.

Büyüksaatteki fotoğraf çekimi, kulüplerine özel motorcu selamının ardından bir gün sonra kulüp merkezinde masanın üzerine Türk Bayrağı ile birlikte motorcu yeleklerinin serileceğini, üye adaylarının yeleklere el basarak yemin metnini okuduktan sonra üye olabileceğini kaydetti. Keçelioğlu, “Atasına, bayrağına ve kulübüne bağlı kalacağına dair yemin edecek iki arkadaşımız kulübümüzün yeni üyeleri olacaklar” diye konuştu.

Kulüp üyeleri ilk törenin ardından Büyüksaat’in hemen altındaki Ciğerci Şero’da Adana Kebap ve ciğer yemeyi ihmal etmedi.

Nazire Hiçyakmazer

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.