Anadolu’da bir ilk: Astroloji Akademisi - Gündem Ajans - Medya Danışmanlık HizmetleriGündem Ajans – Medya Danışmanlık Hizmetleri

14 Ağustos 2022 - 05:46

Anadolu’da bir ilk: Astroloji Akademisi

Anadolu’da bir ilk: Astroloji Akademisi
Son Güncelleme :

31 Ekim 2021 - 18:29

68 views

Adana’da, bilim ve maneviyatın senteziyle şifa dağıtmak için yola çıkan dört kadın, kent için yepyeni bir atılım yaparak Minerva Emine Gücek Astroloji Akademisi’ni kurdu. 

Araştırmacı-Yazar-Eğitimci ve Astroloji uzmanı Emine Gücek öncülüğünde kurulan akademi, girişimci iş insanları Belgin Kayhan, Figen Toktaş ve Selin Özorhan ortaklığında faaliyetlerini yürütüyor. Astroloji Akademisi’nin İstanbul ve İzmir’den sonra üçüncü olarak Adana’da kurulduğunu söyleyen Gücek, Bilgelik Tanrıçası Minerva’dan esinlenerek kurdukları akademiye yoğun ilgi olduğunu belirtti.

Kişiye özel analizlerle Astroloji, Ezoterizm, Semboller, Astro Tematik, Astro Teolojik seyahatler, kişisel-kurumsal danışmanlık hizmetinin yanı sıra değerli taşlar ve iyilik ürünleri alanlarında da hizmet verdiklerini anlatan Emine Gücek, “Kişilerin astrolojik haritalarına özel, yaşam planlarını ve kaderlerini bir şekilde daha doğru yönetilme adına uygun taş sembolikleri ve birtakım ezoterik çalışmaları kullanmalarını öneriyoruz, bunların şaşırtıcı sonuçlarını görmek bizleri mutlu ediyor” dedi.

Bunlarla birlikte koçluk eğitimleri, NLP, Regresyon, Bilinçaltı Çalışmaları, Feng-Shui, Kozmik Enerji seansları düzenlediklerini ifade eden Gücek, “Astroloji bir ilim. Bu ilimin kehanet ya da fal gibi gerçek temeller üzerine kurulu olmayan alanlarla kıyaslanması bizi çok üzer. Bilimle ispatlanmış olan Astroloji, hayatın her alanını etkileyebilecek güce ve yapıya sahip. Bizler de danışanlarımızın hayatlarındaki olumsuz unsurları, astrolojik haritalarla azaltmaya ve iyileştirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

AKADEMİYE BÜYÜK İLGİ

Eğitmen ve Astroloji Uzmanı Emine Gücek’in imzasını taşıyan Tıbbi Astroloji ve Bitkiler Astroloji Mitoloji isimli kitaplar, ülkenin dört bir yanından büyük ilgi gördü. Tıbbi Astroloji’nin atasının Hipokrat olduğunu açıklayan Gücek, “Tıbbi Astroloji, sağlık sektörü için oldukça önemli bir husus. Bu yüzden bilim ve maneviyatın sentezini çok önemsiyoruz. Ay döngüsü, bir ameliyat için dahi hayati önem taşıyor. Çünkü astrolojik unsurlar, kanın sıvılığını da etkiliyor. Tıbbın babası olarak anılan Hipokrat’ın da Tıbbi Astroloji’yi uyguladığı ve gözettiği bilinmekte” diye ifade etti.

Kitaplarının içerik ve konu olarak Türkiye’de alanında ilk olduğunu vurgulayan Gücek, Astroloji Akademisi’ni Adana’ya kazandırdıkları için mutlu olduklarını söyledi. Böyle bir oluşumu Anadolu’da ilk inşa eden yapının Emine Gücek Akademi olmasından gurur duyduklarını aktaran Gücek, “Anadolu açısından güzel bir hizmet olduğu inancındayız. Çünkü Türkiye’nin çok farklı illerinden öğrenci ve danışanlarımızın olmasının yanında Kanada, Katar, İngiltere, ABD gibi dünyanın birçok ülkesinden birçok yerden danışanlarımız ve öğrencimiz var” diye belirtti.

TEMATİK SEYAHATLER GÖZDE OLDU

İnsanların hayatına dokunmak, yaşam kalitelerini yükseltmek, farkındalıklarını arttırmak için farklı alanlarda çeşitli yöntemler uygulanan akademi bünyesinde, tematik seyahatler de düzenleniyor. Gezilerde ziyaret edilen alanların enerjisinden faydalandıklarının altını çizen Gücek şunları söyledi: “Tematik seyahatlerde Anadolu’da ilkiz. Şanlıurfa-Göbeklitepe, Adıyaman-Nemrut, Diyarbakır-Çayönü ki buralar neolitik döneme ait çok özel geziler düzenliyoruz. Biliyorsunuz Göbeklitepe ana akım tarihinin bütün tezlerini değiştiren bir alan. Bu coğrafya antik ve kadim uygarlıkların olduğu bir alandır. Yurtdışı turlarımız da programlarımız arasında var. Kudüs, Ürdün, Petra, Bosna Pramitlerin olduğu yerler. Oldukça özel diyebileceğimiz alanları tercih ediyoruz. İlaveten Orta Asya gezisi, Kazakistan, Moğolistan gezi rotalarımız alanında olan yerler. Şu an 150 civarında öğrencimiz var. Normalleşme süreciyle birlikte Eylül sonu itibari ile yüz yüze eğitimlerimiz başladı. Eğitimlerimiz dijital platformda ve yüz yüze eğitimler biçimindedir. Çünkü uzak yerlerden verdiğimiz danışmanlıklar ve eğitimler olduğu için interaktif eğitim platformlarını kullanıyoruz. Ancak Adana, Osmaniye, Tarsus, Gaziantep, Mersin gibi alanlar için de dileyen kişiler buraya gelip bizden yüz yüze eğitim de alabilirler.”

Foto altı: Minerva Emine Gücek Astroloji Akademisi, bilim ve maneviyatın senteziyle şifa dağıtmak için danışanlarının hayatına dokunuyor.  

Mine Yormaz

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.