“Bağışçıların destekleriyle varız” - Gündem Ajans - Medya Danışmanlık HizmetleriGündem Ajans – Medya Danışmanlık Hizmetleri

8 Ağustos 2022 - 01:55

“Bağışçıların destekleriyle varız”

“Bağışçıların destekleriyle varız”
Son Güncelleme :

04 Temmuz 2021 - 23:42

31 views

Vakıf bünyesinde gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında konuşan Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİCEV) Adana Şube Başkanı Sinem Özgiray Ak, bünyemizde oluşturulan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon hizmetlerini çocukların en iyi imkanlarda eğitim görmesini sağlayan bağışçıların yardımları ile sürdürdüklerinin altını çizdi.

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİCEV) Adana Şube Başkanı Sinem Özgiray Ak, vakıf olarak faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Özgiray, 1983 yılında Süreyya Nihat Oral İlkokulu’nda 1 sınıf ile başladıkları özel eğitim programının, 87 yılında vakıf şubesi olarak faaliyete geçmesiyle çalışmaların güç kazandığını belirtti.

Faaliyete ilk olarak kiralık binalarda ve Karabucak Ailesi’nin bağışladığı evde başladıklarını aktaran Özgiray, “Çalışmalarımız büyüdükçe şubemizin olanaklarıyla aldığımız, Belediye Evleri’ndeki 4 bin 500 metrekarelik arsa üstünde, kendi okul binamızın yapımına başladık. Vakfın kurucusu Güzin Özgiray, yüce gönüllülük göstererek binanın büyük bölümünün yapımını üstlendi. Hayırseverlerin de katkılarıyla, 2002 yılında yapımı bitirilen ve hizmete açılan binaya Bahri Özgiray Rehabilitasyon Merkezi adı verilerek Güzin Özgiray’ın merhum oğlunun aziz anısı yaşatıldı” dedi.

Uzun yıllar hizmet veren binanın 2014 yılındaki onarımının Koçtaş tarafından gerçekleştirildiğini belirten Özgiray, ilk günden bu yana aynı inanç ve azimle çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

“ÖZEL SPORCULARIMIZ GURUR KAYNAĞIMIZ”

Eğitim programları hakkında konuşan Özgiray, “Merkeze kaydı yapılan öğrencilerimiz, yapılan değerlendirme sonucunda belirlenen amaçlara yönelik olarak uygun programlara yerleştirilir. Bu programlar; Zihinsel Engelliler, Yaygın Gelişimsel Bozukluklar , Otizm Spektrum Bozukluğu ve Down Sendromu destek eğitim programları olarak düzenleniyor. Ayrıca tüm öğrencilerimize beden eğitimi ve spor dersleri de veriliyor. Bunun yanı sıra öğrencilerimiz yoga eğitimi de alıyor. Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’na bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Adana ZİÇEV Spor Kulübü bünyesinde bocce, bowling, atletizm, masa tenisi, yüzme, basketbol dallarında da takım çalışmaları yapılıyor. Vakfımızın özel sporcuları bölgesel, ulusal ve uluslararası şampiyonalarda büyük başarılar elde ediyor. Vakıf okulumuz hala TÖSSFED yarışmalarına sporcu hazırlıyor ve müsabakalara katılıyor. Özel sporcularımızın bu müsabakalardan aldığı madalyalar da en büyük gururumuzdur” diye konuştu.

“DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ”

Fiziksel desteğe ihtiyacı olan bütün öğrencilere kurum olarak fizik tedavi hizmeti verildiğine de dikkat çeken Özgiray, şunları söyledi: “Buradaki amacımız çocuklarımızın gelişimini desteklemek, yaşam kalitesini sürdürmek, arttırmak ve geriye gitmelerini engellemektir. Kurumumuzda tedavisi devam Serebral Palsili, Down Sendromlu, fiziksel gelişim geriliği olan ve Spina Bifidalı bireyler için fizik tedavi hizmetimiz bulunuyor. Vakfımız bünyesinde Özel Eğitim ve Rehabilitasyon hizmetimizi çocukların en iyi imkanlarda eğitim görmesini sağlayan bağışçıların yardımları ile sürdürüyoruz. Bu yardımlar bizim için çok önemli. Bu yüzden de ZİCEV olarak tüm hayırseverlere seslenmek istiyoruz; ‘Çocuklarımıza kurban bayramında destek olmak ve onlara iyi bir eğitim ve öğretim sağlayabilmemiz için kurban bağışlarınızı bekliyoruz’.”

***KUTU***

KURBAN BAĞIŞLARININ YAPILABİLECEĞİ HESAP NUMARASI:

IBAN: TR95 0013 4000 0000 0556 6001 23 Denizbank 

Daha detaylı bilgi için ALO ZİCEV: 05491000510

Nazire Hiçyakmazer

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.