Bu gurur Adana’nın… - Gündem Ajans - Medya Danışmanlık HizmetleriGündem Ajans – Medya Danışmanlık Hizmetleri

14 Ağustos 2022 - 06:38

Bu gurur Adana’nın…

Geçmişten süregelen bir rahatsızlığımız var. Adana olarak hep bir lobi eksikliğinden, hep bir gelişime öncü olacak ağabey yoksunluğundan

Bu gurur Adana’nın…
Son Güncelleme :

03 Nisan 2022 - 19:00

Geçmişten süregelen bir rahatsızlığımız var. Adana olarak hep bir lobi eksikliğinden, hep bir gelişime öncü olacak ağabey yoksunluğundan, ya da ne bileyim bir sinerji oluşturamamanın üzüntüsünden bahsederiz.

Özellikle işin Ankara boyutunda güçlü bir lobinin olması gerektiğinde hemfikiriz. Ama ağabey konusu çok makul değil. Sinerjiyi hep birlikte oluşturmanın çabası içerisinde olunmalı. Öyle ya bu kentte yaşayan her bireyin kente karşı bir aidiyet duygusu olmalı. İşi bir kişiye bırakmanın güzel sonuçları beraberinde getirdiğine çok tanık olunmuyor maalesef…

Geçen hafta Adana adına çok güzel bir haber yayıldı. Sadece Adana değil tüm Türkiye, çok güzel bir haber aldı. 25 yılını sivil toplum örgütlerine adamış Adanalı işadamı Süleyman Sönmez, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

TÜRKONFED’in tüm üyelerinin oybirliğiyle göreve gelen Süleyman Sönmez’in Adana adına çok büyük bir işe imza attığını belirtmemiz gerekiyor.

TÜRKONFED; 26 bölgesel, 4 sektörel olmak üzere, 30 federasyon ve 284 derneğe liderlik eden ekonomi alanında Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı sivil toplum kuruluşu…

Bu gurur Adana’nın elbette… Düşünsenize; ülkenin tamamında etkin ve etkileşimli bir konfederasyondan bahsediyoruz. Ekonomide, alanında yetişmiş, her biri ayrı birer değer olan iş insanlarının oluşturduğu TÜRKONFED’in gariban için de gelir düzeyi orta derecede olan vatandaş için de iş dünyası için de KOBİ’ler için de ayrı ayrı çalışmaları bulunuyor. Sosyoekonomik, siyasal ve sosyolojik olayların tamamında akılcı ve sürdürülebilir raporlar hazırlayan TÜRKONFED’in Anadolu’daki girişimcileri ekonomiye kazandırma uğraşını yakından takip eden biri olarak rahatlıkla söylüyorum ki; sayın Sönmez’in başkanlığı Adana için, Çukurova için, Türkiye için bir kazanımdır. Çünkü TÜRKONFED, yeniliğe ve gelişime açık, öğreten ama öğrenmenin yaşının olmadığına inanan bir başkan kazandı. Bunu söylerken geçmiş dönem başkanlarının haklarını inkar etmiyorum ve özellikle Adana’nın ayrı bir değeri olan Süleyman Onatça’nın hakkını da ayrıca teslim ediyorum.

Kentimizin tüm idarecilerinin, atanmışların, seçilmişlerin ve tabi ki vatandaşların arzu ettiği o ekonomik atılımın nasıl ve ne zaman gerçekleşeceğini bilemiyoruz ama TÜRKONFED’in ulusal ve uluslararası çok yönlü çalışmalarının bu kente adapte edilmesi gerekiyor.

Özellikle söylememiz gerekiyor ki; Adana’ya değer katan, Türkiye ölçeğinde çok önemli kurum ve kuruluşların yönetiminde birinci derece söz sahibi olan insanlarımıza sahip çıkmanın vakti geldi de geçiyor bile…

Bu bir fırsattır.

Gelişim, değişim, inovasyon, AR-GE ve dönüşüm mü dediniz?

İşte TÜRKONFED, işte Süleyman Sönmez…

İyi haftalar olsun…

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.