CHP’NİN KENDİ PARTİLİLERİNDEN ÇEKTİĞİ! - Gündem Ajans - Medya Danışmanlık HizmetleriGündem Ajans – Medya Danışmanlık Hizmetleri

19 Ağustos 2022 - 17:35

CHP’NİN KENDİ PARTİLİLERİNDEN ÇEKTİĞİ!

CHP çok ilginç bir parti. Kökleri Rumeli ve Anadolu Müdafaa-i Hukuk Cemiyetlerine dayanan, bu niteliğiyle Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’ni örgütleyen, Cumhuriyeti kuran, çağdaş medeniyet yolunda devrimleri gerçekleştiren CHP

CHP’NİN KENDİ PARTİLİLERİNDEN ÇEKTİĞİ!
Son Güncelleme :

06 Şubat 2021 - 16:57

45 views

CHP çok ilginç bir parti.

Kökleri Rumeli ve Anadolu Müdafaa-i Hukuk Cemiyetlerine dayanan, bu niteliğiyle Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’ni örgütleyen, Cumhuriyeti kuran, çağdaş medeniyet yolunda devrimleri gerçekleştiren CHP,  hiç kimseden çekmedi, cebinde parti kimliği taşıyıp, partinin değerlerini özümseyemeyenlerden çektiği kadar.

CHP, bildiğiniz gibi Türkiye’nin en eski partidir.

Bu kadar uzun süre yaşayan başka bir parti yok.

Savunduğu değerler, ürettiği politikalar, benimsediği anlayışla, etnik köken, inanç, mezhep, cinsiyet gibi farklılıkları gözetmeksiniz toplumun tümünü kucaklama çabasında olması CHP’yi bugüne kadar ayakta tutan unsurlar arasında.

Elbette ki kurtuluş mücadelesinde, Cumhuriyetin kuruluşu ve sonrasında üstlendiği rol de en önemli unsurlar.

CHP, kimi partiler gibi kolun kırılıp yenin içinde kaldığı bir parti hiç olmadı.

CHP’de en sade üyesinden üst düzey yöneticisine kadar tüm üyelerinin en sert sözlerle eleştirebildiği bir parti oldu.

Hatta bu özgürlüğe çoğunlukla, disiplin mekanizması dahi dokunmaya cesaret edemedi.

Hiç kimse CHP’de özgürlük yok demesin!

Örnek mi?

Muharrem İnce!

Milletvekilliği, grup başkanvekilliği yaptığı, Cumhurbaşkanı adayı olduğu CHP’den genel başkanlık da isteyen İnce, yakın zaman önce yeni bir parti kuracağını açıkladı.

Hatta “memleket hareketi” adı altında yurt gezilerine dahi çıktı.

Açıklamalarıyla, tavırlarıyla CHP’yi kaynayan bir kazan haline getiren İnce,  bugüne dek CHP’den istifa etmediği gibi, bırakın ihraç edilmeyi, disiplin kuruluna bile sevk edilmedi.

CHP bu kadar özgür bir parti.

Bu kadar özgürlüğün olduğu partide elbette ki sorunlar da hep vardı.

CHP hiç kimseden çekmedi, cebinde CHP kimliği taşıyıp, parti değerlerini özümseyemeyen ve partiden istediğini alamayan partililerinden çektiği kadar.

Yazıktır, ayıptır, günahtır.

CHP’nin koltuk kavgası yapacak üyelere değil partiyi iktidara taşıyacak neferlere ihtiyacı var!

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.