Doğanın mucizesi! Şifalı taşlar - Gündem Ajans - Medya Danışmanlık HizmetleriGündem Ajans – Medya Danışmanlık Hizmetleri

8 Ağustos 2022 - 01:14

Doğanın mucizesi! Şifalı taşlar

Doğanın mucizesi! Şifalı taşlar
Son Güncelleme :

27 Şubat 2022 - 17:53

13 views

Esrarengiz bir biçimde farklı enerjilere sahip olan ve doğal halde bulunan şifalı taşlar, özellikle büyük şehirlerin stresiyle boğuşan insanların gözdesi oldu. Son dönemlerde revaçta olan doğal taşların enerjisinden yararlanabilmek için herkes farklı arayışlara ve araştırma içerisine girdi. Bizler de, doğal taşlardan şifa bulmak isteyen okurlarımız için bir derleme hazırladık.

Neredeyse tüm eski uygarlıklarda hem kutsal hem de sanatsal amaçla kullanılan doğal taşlar, özelliklerine göre farklı enerjiye sahipler. Elbette bu taşıdıkları mineral ve enerjilerle doğru orantıda da, farklı hususlara şifacı oluyorlar.

Burçlara hatta doğum haritasına göre, kişinin kendisinde eksik olan enerjiyi tespit edip, ona göre doğal taş seçmesinin daha doğru olabileceği söyleniyor. Doğum haritasına bakılarak, kişiye özel doğal taşlardan oluşan takılar ve biblolar hazırlanabiliyor. Ancak şifalı taşların genel ve yaygın olarak bilinen faydalarına göre, kişi kendi ihtiyacına uygun seçimi de yapabilir.  Ama unutulmamalı ki, doğal taş ne kadar saf ise, verdiği enerji de o kadar etkili oluyor.   

İşte sizin için hazırladığımız birkaç şifalı taş ve faydaları:

AY TAŞI:

Hindular için kutsal kabul edilen Ay taşı, toprak ana taşı olarak da anılıyor. Duyguları dengeleme özelliğinden dolayı, dengeleyici taş olarak da bilinen Ay taşı, rahatlatıcı bir tılsım etkisine sahiptir. Yoğun korkular yaşayan, kâbuslar gören kişiler için tam bir şifacı. Bunun yanı sıra kalbi besleyerek sevginin kabulüne yardımcı olduğu söyleniyor. Kadınların özel günlerini daha rahat geçirmesine sebep olduğuna ve doğurganlığı arttırdığına inanılıyor.

AMETİST TAŞI:

Yunan mitolojisine göre manevi sarhoşluğun panzehri olarak tanımlanıyor. Ametist lityum minerali taşıyor ve migren ağrısına karşı etkili olduğu biliniyor. Adaleti sembolize ettiği inanılan bu şifalı taş, stres ve kaygı bozukluğu yaşayan kişiler için önerilirken, radyasyonun olumsuz etkilerine karşı savaştığına inanılıyor. Bu mucizevi taş alnı zamanda ciltteki alerjik rahatsızlıkları da tedavi ediyor.

YEŞİM TAŞI:

O bir mutluluk taşı. Fiziksel ve duygusal faydalarından söz edilmekte. Yeşim taşının, kişiyi stresten ve tüm negatif enerjilerden arındırdığına inanılıyor. Duygu yoğunluğunu kontrol altına alarak, mantıksal yönünüzü arttırır. Gözden cilde, kan dolaşımından böbreklere kadar birçok bedensel fayda sağladığına ve antioksidan etkisi olduğu bilinmekte. Fiziksel şifalarının yanında kişiye huzur verdiğine, ruhsal sıkıntılardan kurtulmaya yardımcı olduğuna hatta kişinin güzel rüyalar görmesini sağladığı da söyleniyor.

SİTRİN

Kim bilir belki de rengi altına benzediği için, bereket taşı olarak biliniyor. Sitrin taşının ekonomik çıkmazlara karşı etki olduğuna inanılıyor. Aslında Sitrin taşı, mitolojide gençlik, güç, sağlık, sadakat gibi pek çok farklı kavramla sembolize edilmiş. Donmuş su damlacıklarından oluştuğuna inanılan bu şifalı taşın kişiyi, bağımlılıklarından kurtardığına, bağışıklığı güçlendirdiğine ve konsantrasyonu arttırdığına inanılıyor.

TURKUAZ

Diğer adı Firuze olan bu şifalı taş, kemikleri güçlendiriyor, panik atağa iyi geliyor, yoğun kramp ve kasılmaları engelliyor. Aynı zamanda nazardan koruduğuna inanılan Turkuaz taşı, öz güveni arttırıcı özelliğiyle de biliniyor. Kan basıncına fayda sağladığı söylenen bu şifalı taş, tansiyonu dengeliyor, kalp hastalıklarına karşı koruyor. Mitolojide, Firuze taşını taşıyan kişinin bilgelik güçlerinin arttığına inanılırmış.

YILDIZ TAŞI

Karşımıza azim taşı olarak da çıkabilen Yıldız Taşı, hedefinize ulaşmanız için ihtiyacınız olan kararlılık ve özgüveni yaratıyor. Hayallerinizin peşinden yorulmadan koşabilmeniz için size umut verir. Zihindeki karmaşanın azalmasını sağlayan Yıldız taşı olaylara odaklanmanıza yardımcı olur, yaratıcılığı teşvik eder, ilham verir, öğrenmeyi kolaylaştırır ve empati kurma yeteneğini geliştirir.

AKİK

Akik taşı, bir terapi aracı olarak bilinmekte. Koruyucu ve iyileştirici etkisi olduğu söyleniyor. Ruhsal ve fiziksel açıdan Akik taşının faydaları saymakla bitmez. Kısaca özetlemek gerekirse; uykusuzluğa iyi geliyor, kaygıyı azaltıyor, mutluluk hissi veriyor, sosyal uyumu arttırıyor, kemik ve diş yapısını güçlendiriyor ve daha neler neler…

Doğadaki bitkiler ve bu yazıda sadece birkaçına yer verebildiğimiz doğal taşlar, evrenin şifacı yönünü mucizevi bir şekilde gözler önüne seriyor. Zor zamanlar geçirdiğimiz, hepimizin bir şekilde dara düştüğü şu dönemde, derdinizin dermanını bulmanız dileğiyle… Şifalı günler!

MİNE YORMAZ

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.