Emek... - Gündem Ajans - Medya Danışmanlık HizmetleriGündem Ajans – Medya Danışmanlık Hizmetleri

19 Ağustos 2022 - 16:36

Emek…

Emek…
Son Güncelleme :

17 Ocak 2021 - 18:29

53 views

Elbette emek var ediyor her şeyi… Tam da bu nedenle ‘Emek en yüce değer’ olarak kutsal kabul ediliyor. Emek sayesinde var olan yaşam, emeğe gereken değerin verilmesiyle anlamlı olacak bu yüzden…

Emek yoğun bir yaşamın hakim olduğu Çukurova’da da çiftçisinden işçisine, engellisinden kadınlarına, emeklisinden işsizine herkesin emeğinin karşılığını alması, eşit, özgür ve ‘yaşanabilir bir ülke’ hayalinin gerçek olması gerekiyor.

Çağdaş uygarlık ve demokrasi, gelişmiş ve refah düzeyi yüksek bir ülke idealinin gerçekleşmesi için emekçilerin sesine kulak verilmeli daha çok..

Bunun yanı sıra Çukurova’nın hak ettiği kamu yatırımlarından daha fazla pay alması, işsizlik, açlık, yoksulluk ve eşitsizlik karşısında sesini daha çok yükseltmesi gerektiği de açık.

‘Her şeyi şartlar belirler’ ilkesinden hareketle, ‘şartların da mücadele gücü’yle değişeceğini görerek sorumluluklarımız ortada…

Bereketli toprakları, herkese bağrında yatırabilir bu memleketin… Adil, barış ve huzur içinde, elbette refah dolu. Bu hakikat gün gibi açık ve hırslar yok edildiğinde düşlerin gerçeğe dönmemesi mümkün değil.

Salgın bile bir kez daha gösterdi ki, kaderimiz ortak. Geleceğimiz de… Varsılın hırsına yenik düşmediği, sömürünün ortadan kalktığı, emeğin değer gördüğü, eşit bir yaşam için gayretin başarıya ulaştığı ölçüde mutlu ve sağlıklı olacağız hepimiz. ‘Yarin yanağından gayri’ her şeyi paylaşabildiğimiz ölçüde yakınız apaydınlık UMUDA…

Umudu diri tutalım!

Birlikte başaralım!

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.