Genç iş insanlarını alkışlıyoruz - Gündem Ajans - Medya Danışmanlık HizmetleriGündem Ajans – Medya Danışmanlık Hizmetleri

19 Ağustos 2022 - 17:55

Genç iş insanlarını alkışlıyoruz

Gündem Çukurova, ilk sayısıyla okurlarıyla buluşmanın heyecanını yaşadı. Gazetenin çıkış noktası ilk sayıda belirttiğimiz gibi varsıl coğrafyada yokluğu yaşamanın bir kader olmadığına dair gerçekçi bir yaklaşımdır.

Genç iş insanlarını alkışlıyoruz
Son Güncelleme :

11 Ocak 2021 - 22:05

59 views

Gündem Çukurova, ilk sayısıyla okurlarıyla buluşmanın heyecanını yaşadı. Gazetenin çıkış noktası ilk sayıda belirttiğimiz gibi varsıl coğrafyada yokluğu yaşamanın bir kader olmadığına dair gerçekçi bir yaklaşımdır. Haberlerimizin ve yazılarımızın da hep bu yönde olması için çaba harcayacağız. Önyargı olmadan, iyiye, güzele dair paylaşımlarda bulunacak, gazeteyi ego tatmini için değil Adana’nın, Çukurova’nın önceliklerini belirleyerek hareket edeceğiz. Bu zorlu süreçte kentimizin hem sosyal hem ekonomik olarak öne çıkması için çorbaya bir tutam tuzu da biz atacağız.

Emeklemeden yürünmeyeceğini göz önüne alarak -pandemiye inat- güzel bir çalışmadan bahsedeceğim sizlere…

Dedik ya; hep bardağın boş tarafını sunacak değiliz. İyiye, güzele dair ne varsa, toplumun faydasına olacağına inandığımız girişimleri de yansıtacağız.

İşte güzel işlerden biri de aynı MarinaPort gibi Simge Adana Projesi…

Adana Genç İş İnsanları Derneği (Adana GİAD) yıllardır Adana’nın daha yaşanabilir bir kent olması için fikir projeleri üretiyor. Güzel de yapıyorlar. Kentin gelecekteki simgesi olacak yeni bir yapı veya alan tasarlaması için kolları sıvayan Adana GİAD yöneticileri, Seyhan Baraj Gölü ve kıyılarını bir çekim merkezi haline getirmek için 2014 yılında MARİNAPORT projesiyle gündemi değiştirmişti. Sonrasında da ‘Simge Adana’ konu başlığıyla bambaşka bir adım daha attı bu yönde…

Kentimiz adına atılan bu adımların desteklenmesi gerektiğine vurgu yapıyoruz. Derneğin şimdi başında Adana beyefendisi bir insan olan Halid Milli var. Yönetimdeki arkadaşları da pırıl pırıl kişiler. Adana’nın Taşköprü ve Büyüksaat Kulesi gibi çok sayıda simge yapısı bulunuyor ama Adana’nın kimliği ve değerlerine uygun olacağına inandığımız Simge Adana Projesi gerek ülke genelinde gerekse dünyada kadim kentimiz Adana’yı geleceğe taşıyacak, hem de gelecek nesillere ışık tutacak bir proje olarak hazırda duruyor.

Pandemiden kaynaklı bu kötü günler elbette geride kalacak. Kentimizin ‘Portakal Çiçeği Karnavalı’, ‘Kebap Şalgam Festivali’, ‘Lezzet Festivali’, tüm olumsuzluklara rağmen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve ekibinin gerçekleştirdiği ‘Adana Altınkoza Film Festivali’ bu kent için ne kadar önemliyse, tarihi mekanlar kentimize ne kadar değer katıyorsa, inanıyoruz ki Simge Adana’da belirlenen eserler yaşam bulursa; ekonomiden turizme, sosyal yaşamdan kültürel hayata, hemen her alanda ciddi katkı sunacak.

Adanamızın Akdeniz’in parlayan yıldızı olabileceğini hep söyledik.

Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun çekim merkezi olması için var gücüyle çalışan genç iş insanlarını destekliyor ve alkışlıyoruz.

Ve diyoruz ki; Adanalılar olarak gelin hep birlikte bu projeye sahip çıkalım…

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.