Geriye kalan - Gündem Ajans - Medya Danışmanlık HizmetleriGündem Ajans – Medya Danışmanlık Hizmetleri

8 Ağustos 2022 - 02:16

Geriye kalan

Adaleti olmayan bir dünyada yaşıyoruz

Geriye kalan
Son Güncelleme :

10 Ekim 2021 - 20:38

Adaleti olmayan bir dünyada yaşıyoruz.

Hiç kimse adil bir yaşam sürmüyor.

Yaşam kadar son da adil olmuyor.

Pamuk ipliğine bağlı olarak, ölüm sonrası için bu dünyada başkalarının gölgesinde ya da güdümünde, programlanmış robotlardan farksız yaşamlar sürüyoruz.

Bir umutla katlanıyoruz, katlandıkça acılarımız büyüyor, sırtımızdaki yükün ağırlığı artıyor, uğradığımız zulüm artıyor.

“Üç günlük dünya”yı dahi paylaşamıyoruz.

Yaşamlarımızı bireyselleştirdikçe kötüleşiyoruz.

Şikayet ettiğimiz adaletsizliğin bir parçası haline geliyor ama farkında dahi olmuyoruz.

Diğer tarafa götürebilecekmiş gibi maddi çıkarların peşinde koşarken yitirdiğimiz değerlerin, güzelliklerin farkına dahi varmıyoruz.

İşte bu adaletsizliklere karşı sesini çıkaran, adaletsizliği reddeden, iyilik ve güzellik için, toplum için yaşamını ortaya koyan insanlar çıkıyor karşımıza.

İmrenerek bakıyor, “keşke ben de” diyoruz…

Diyoruz demesine de “keşke” demekten öteye gidemiyoruz.

Bu adaletsiz dünyada sayısı yok denecek kadar az olan, o “keşke” diyerek imrendiklerimizi korumak, onlara sahip çıkmak varken gözümüzü dahi kırpmadan çarkın dişlileri arasına atıp öğütmeye çalışıyoruz.

Olmak isteyip olamadığımız, olmak için çaba dahi göstermediğimiz o nadide güzellikleri kendimize benzetemediğimiz, bizim gibi olmadıkları için kapının dışında tutmayı tercih ediyoruz.

Ve gün geliyor, adaleti olmayan bu dünyada “son” ansızın geliyor.

Timsah gözyaşları döküyor, varken yok saydığımız güzelliklerin ardından “keşke” dediğimiz gibi yine ikiyüzlü davranışlara yöneliyoruz.

Dünyanın en vahşi, en acımasız, en duygusuz, en bencil canlısı olarak kendi sonumuzu getiriyoruz.

Yitip gidiyor iyiye, güzelliğe, mutluluğa dair ne varsa…

Geriye kalan ise sadece gözyaşı, elem ve kötülük.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.