İktidar adımları - Gündem Ajans - Medya Danışmanlık HizmetleriGündem Ajans – Medya Danışmanlık Hizmetleri

11 Ağustos 2022 - 23:12

İktidar adımları

Siyaset ne için yapılır diye ülkemizde ve dünya da hep konuşulur. Halk kendi arasında akademisyenler ise ya medya da ya da tezleri üzerinden tartışır

İktidar adımları
Son Güncelleme :

27 Haziran 2021 - 14:54

114 views

Siyaset ne için yapılır diye ülkemizde ve dünya da hep konuşulur. Halk kendi arasında akademisyenler ise ya medya da ya da tezleri üzerinden tartışır. Siyaset yapmış olanlar da anılarını akademisyenler de tezlerini kitaplaştırır.  

Siyaset neden yapılır sorusuna benim cevabım yerelde ve genel seçimlerde tek amaç kamu kaynaklarını yönetmektedir. Bu kaynakları nasıl yönetil(me)diğini takip etmek isteyen yurttaşlarımız rahatlıkla görebiliyor. Bu da ayrı bir yazı konusu olabilecektir.

Şimdi ülkemiz de erken seçim beklentileri var mevcut siyasi iktidar yerel seçimlerde büyükşehirler açısından muhalefet ittifakına kaybetmiş durumda. Genel seçimlerde de benzeri bir tablo oluşabilir öngörüsü bulunmaktadır. Seçim sandığı gelirse bu tabloyu  görebileceğiz. İktidar alternatifi için millet ittifakının kurulmasını sağlayan amiral gemisi CHP’de başlayan hazırlıkları gözlemlemekteyiz.

Uzun yıllardır CHP de kadro sıkıntısı olduğunu yaymaya başlayan yeteri kadar proje üretmediği masalları yaymaya çalışan rakip partilerin üyelerinden çok rakip partinin savunucuları danışmanları medya aracılığıyla aleyhte propaganda yaptıklarını biliyoruz. İktidar hedefini gerçekleştirdiğinde başta da belirtiğim gibi kamu kaynaklarını yönetmek için ciddi bir kadro oluşturmak için hazırlık bulunuyor. Bunu da kendi içinde kurduğu parti okulu ile yapıyor. Üyelerine ve yerel yöneticilere eğitimler verdiğini basın bilgilendirmesinden görmekteyiz. Şimdi ki eğitimi ise Türkiye’de günümüzde var olan sorunları belirlemiş ve bunların partili kadroların nasıl çözebileceğine ilişkin öneriler geliştirmesi istenmektedir. Sorunları da çözme bakışı da iki madde de özetlenmiştir.

•             Toplumsal yaşamımızdaki sorunlara sosyal demokrasinin temel değerleri olan eşitlik, adalet, özgürlük ve dayanışmaya dayanan bir bakış açısı ile çözümler üretmek;

•             Çalışma sürecinde davranışlarımızı aynı temel değerler açısından sorgulamak ve bu değerler doğrultusunda geliştirmek.

Belli bir süre de hafta bir defa yapılan dijital toplantılar ile çözüm önerileri sonuç raporları oluşturulup genel merkeze iletiliyor.

Siyasi parti genel başkanları mitingler de medya da oy oranlarına bakmaksızın yerel de ve genel de kamu kaynaklarını yönetmek için iktidar olacaklarını belirtirlerdi. Şimdi ilk defa buna ek olarak parti kadrolarını buna hazırlayan bir siyasi parti ve onun yöneticileri bulunuyor. Bu iktidar hazırlığının Eşitlik, Özgürlük, Adalet ve Dayanışma kriterlerine uyan yöneticilerle iktidara ulaştığını hep birlikte görmek isteriz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.