Kadın gözüyle Adana - Gündem Ajans - Medya Danışmanlık HizmetleriGündem Ajans – Medya Danışmanlık Hizmetleri

18 Ağustos 2022 - 18:55

Kadın gözüyle Adana

Kadın gözüyle Adana
Son Güncelleme :

07 Mart 2021 - 1:01

148 views

Gündem Çukurova olarak, MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy’la kadını ve Adana’yı konuştuk. Değerlerine ve ülkesine bağlı olduğunu vurgulayan Ersoy, kenti farklı açılardan değerlendirerek, sorularımızı yanıtladı.

-Elbette herkes tanıyor sizi ancak biz sizin bakışınızla Ayşe Sibel Ersoy’u tanıyabilir miyiz?

–Ben gelenekçi, değerleri olan bu değerleri yaşatmaya çalışmak gerektiğine inanan, hayatta gerçek değerin insan olduğuna bilinciyle, sevginin insana verilen en büyük değer olduğunu düşünen, temelde yararlı bir insan olmaya çalışan biriyim.

-Kadın olarak siyaset yapmanın avantajları veya dezavantajlarından bahsedebilir misiniz? Kadın haklarına bakış açınız nedir?

–Avantaj ya da dezavantaj olarak bakmak bakış açısını sınırlamak diye düşünüyorum. Sadece evrensel bir bakış açısı ile insanlık için faydalı bir şeyler yapmanın gerçek mutluluk olduğuna inanıyorum. Tabi ki ülkem için ve de kadınlar özellikle de kız çocuklarımız için güzel örnekler oluşturabiliyorsam güzel çalışmalar yapıyorsam ne mutlu bana…

KADININ GÜCÜ

-Adana siyasetini nasıl değerlendiriyorsunuz?

–Adana’da siyaseti kadınlar açısından değerlendirecek olursak; kurulan birçok kadın kooperatifinin ülkemiz ve şehrimiz için çok önemli.  Hem çalışkan bir neslin oluşumu için örnek çalışkan kadın profili hem de güzel memleketimizin ve güzel şehrimizin üretime katılan kadınlarla daha da güçleneceğini görüyorum. Güçlü Kadın, Güçlü Türkiye, Güçlü Adana…

-Adana’da, bir kısmı ülkenin genel sorunu olan pek çok konu var. Tarımdan, kentleşmeye birçok farklı alanda yaşanan bu sorunlardan sizin önceledikleriniz neler? Çözüm önerileriniz var mı?

–Yaşanan iklim değişikliği çerçevesinde tarımın çok önemli olduğunu düşünüyorum ülkemizde en verimli toprakların bulunduğu Çukurova bölgesinin küresel anlamda şimdiden tehdit olarak görülen gıda savaşlarında önemli bir rol üstleneceğini düşünüyorum. Bölgemizde tarımda özellikle kapalı sulama sistemine geçilmesinin bir an önce yapılması elzemdir. Gelecekte yaşanacak su savaşlarına büyük oranda katkı sağlayacaktır.

‘ARIKENT’ HAYALİ

-Sizin Adana için hayalleriniz var mı, neler? Bu bağlamda sizin meclise taşıdığınız, görüşülen bir konu var mı?)

–Güzel şehrim Adana için birçok hayalim var, özellikle Arıcılar Birliği, Sarıçam Belediyesi ve Kızılay ile gerçekleştirdiğimiz, arılardan üretilen ve katma değerli ürünler olan propolis ve arı sütü üretiminde bölge olarak ülkenin birinci üreticisi olma hayalim var. Adana’yı ArıKent yapma hayali ile projeleri etkin ve sürdürülebilir kılmaya çalışıyoruz. Ayrıca Akdeniz havzası canlı ağaç müzesi projesi ile ilgileniyorum. Adana çevre ve Arboretum Derneği ile bu projenin yol alması ile ilgili çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Bu proje hem Adanamızın akciğeri olarak büyük bir nefes almamızı sağlayacak hem de bilimsel bir bakış açısıyla turizme hizmet edecektir.

Mine Yormaz

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.