Seyhan atağa geçti - Gündem Ajans - Medya Danışmanlık HizmetleriGündem Ajans – Medya Danışmanlık Hizmetleri

12 Ağustos 2022 - 00:36

Seyhan atağa geçti

Son Güncelleme :

25 Ekim 2021 - 23:32

31 views
Seyhan atağa geçti

Seyhan Belediyesi’nde Belediye Başkan Yardımcısı olarak göreve getirilen Leyla Tan, 25 yıllık çevre ve şehircilik tecrübesi sayesinde, ilçenin teknik alandaki sorunlarını masaya yatırdı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde önemli görevler üstlenen ve başarılı bir çalışma hayatına imza atan Tan, 6 ay önce göreve geldiği Seyhan Belediyesi’nde teknik birimlerden sorumlu başkan yardımcısı olarak, Seyhan ilçesi için kolları sıvadı.

İlçe belediyesi olarak 1/1000’lik imar planlama çalışmalarını ivedilikle tamamladıklarını söyleyen Leyla Tan, “Göreve geldiğim zaman ilçede belediyeye ait hemen hemen her binanın yapımı tamamlanmıştı. Bu süreçte Başkanımız Akif Akay’ın özverili çalışmaları sayesinde, binalara fonksiyon kazandırıldı” dedi.

GENÇLERE ‘BİLGİ EVİ’

Pandeminin olumsuz etkilerini azaltmak için Bilgi Evleri’nin faaliyete geçirildiğini belirten Tan, “Taziye Evi olarak inşa edilen binalar, özellikle internete erişimde güçlük yaşayan gençlerimiz için Bilgi Evleri’ne dönüştürüldü. Bu merkezlerde bilgisayar, internet ve bir de gelen öğrencilerin derslerine yardımcı olabilmeleri için eğitmen bulunuyor. Öğrenciler, bu alanlarla online derslerine sağlıklı bir ortamda katılma olanağı buluyor. Aynı zamanda ders çalışıp, kitap okuyabilecekleri ve araştırma yapabilecekleri nezih alanlar yaratıldı” diye konuştu. Seyhan Belediyesi olarak, dezavantajlı vatandaşlarla ilgili çalışmaların hassasiyetle sürdüğünü hatırlatan Leyla Tan, Gürselpaşa’da yapılması planlanan özel gereksinimli bireylerin hem çalışacağı hem de faydalanacağı Engelsiz Cafe projesinin müjdesini de verdi.

96 mahalleli Seyhan ilçesinin özellikle güney mahallelerinde, ada bazından kentsel dönüşümler yapılması gerektiğini ifade eden Başkan Yardımcısı Tan, “Ne yazık ki belediyeler, kentsel dönüşümle ilgili bir kararı tek başına alacak merciiler değil. İlgili kurum olan bakanlık, ilçemizdeki vatandaşların yararına bir kentsel dönüşüm kararı aldığı takdirde, bizler belediye olarak üzerimize düşen tüm görevleri seve seve üstlenmeye hazırız” diye belirtti.

SANAYİ YATIRIMLARINA TAM DESTEK

Adana’nın genelindeki istihdam sorununa da değinen Tan, Başkan Akay’ın sanayi yatırımları konusunda destekleyici tutum içerisinde olduğunu vurguladı. Sosyal sorunlar da dahil, halkın neredeyse bütün sorunlarının, olumsuz ekonomik durumlardan kaynaklı olduğunun altını Çizen Leyla Tan, “Sanayi yapılarının sağlıklı bir şekilde arttırılması, işsizliğin azalması anlamına geliyor. Ekonomik kaygıların aza indirgenmesi de, birçok problemin kendiliğinden ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Bu nedenle, yatırımcılarımıza belediye olarak desteğimiz tam” dedi.

Fen İşleri, İmar ve Şehircilik, Emlak İstimlak ve Plan proje müdürlüklerinden sorumlu olan Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Tan yol ve bina sağlıklaştırma çalışmaları ile ilgili şunları söyledi: “Yaşam kalitesini arttırmak amacıyla yapılan ‘2021 Yılı Çalışma Planı’ kapsamında, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince 96 mahallede ve 10 bine yakın sokakta gerçekleştirilen asfaltlama, serme, bakım ve sağlıklaştırma çalışmaları ile parke döşeme işlemi tamamlandı.

KUTU

AKKAPI’DA YOĞUN ÇALIŞMA

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın halkın yaşadığı yerde ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla “yerinde sosyal dönüşüm” düşüncesi çerçevesinde yaşam alanlarının kalitesinin üst seviyeye getirilmesi süreci devam ediyor. Bu çerçevede deforme olmuş sokaklarda sağlıklaştırma, bakım çalışması ile ihtiyaç duyulan bölgelerde yeni asfalt serimi gerçekleştiriliyor. Asfalt seriminin en yoğun yaşandığı bölge Akkapı yeni yerleşim bölgesindeki sokaklar oldu. Ekipler daha önce alt yapısı tamamlanan ve mıcır dökülerek çökme süreci beklenen sokakları, yoğun çalışmayla asfaltla buluşturuyor.

Mine Yormaz

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.