"Türkiye yönetilemiyor" - Gündem Ajans - Medya Danışmanlık HizmetleriGündem Ajans – Medya Danışmanlık Hizmetleri

1 Temmuz 2022 - 16:58

“Türkiye yönetilemiyor”

“Türkiye yönetilemiyor”
Son Güncelleme :

04 Nisan 2021 - 19:11

116 views

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleneksel yönetim şeklinin tahrip edildiğini belirterek, AK Parti’nin yönetim anlayışının toplumun her kesimini olumsuz etkilediğini söyledi.

İktidarın, üretimden el çektiren politikaları sonucunda Türkiye’nin büyük bir çıkmaza düştüğünü savunan Başkan Çelebi, “Üretemeyen bir toplum olarak, çiftçiden esnafa, akademisyenlerden sanayicilere toplumun her kesimi kan ağlıyor. Devlet varlıklarının neredeyse tamamı özelleştirildi. Yatırıma sırt çeviren AK Parti, ülkenin kaynaklarını doğru şekilde yönetemedi. İnsan odaklı reformlar yapılmadı” dedi.

“LİYAKAT YOK”

AK Parti’nin devlet yönetim anlayışıyla, liyakat sisteminin hiçe sayıldığını ifade eden Başkan Mehmet Çelebi, “Devletin her kademesinde ayyuka çıkan bir torpil ve kayırmacılık anlayışı hakim. Hal böyleyken, doğru politikalar uygulanamıyor olması kaçınılmaz. Bugün örtpas etmeye çalıştıkları ekonomik kaos, toplumda derin yaralar açıyor. İşsizlik tavan yaptı. Nüfusun yarısı açlık sınırında. Buna rağmen eleştiriye tahammül dahi edemeyen bir iktidarla karşı karşıyayız. ‘Ben yaptım oldu’ anlayışıyla devlet yönettikleri için, bunun bedelini tüm Türkiye ödüyor” diye konuştu.

“TÜRKİYE AKP’NİN TEKELİNDE OLAMAZ”

Özellikle pandemi sürecinde CHP olarak iktidar ve tüm partilere, çok kez işbirliği ve dayanışma çağrısı yaptıklarını vurgulayan Başkan Çelebi, “Eskiden söz konusu, ulusal menfaatler olduğunda, tüm siyasi partiler bir araya gelebiliyordu. Bizim parti olarak, bu konuyla ilgili yaptığımız tüm çağrılar, karşılıksız kaldı. Şimdi insan sağlığı konusunda bile işbirliğine yanaşmayan bir siyasal iktidar var. Bırakın işbirliğini, tüm halkın bilmesi gereken hususlar bile gizli kapaklı yapılıyor. Pandemi sürecinde de aynı anlayışla, toplumda kafa karışıklığı yarattılar. Aşı konusundaki verileri bile tam anlamıyla paylaşmadılar. Varoluş amacı halk olan siyasi kurumların, bu denli bencilce hareket etme lüksü yoktur. Türkiye, AK Parti’nin tekelinde olamaz.” diye anlattı.

‘SİNDİRME POLİTİKASI UYGULANIYOR’

AKP’nin özellikle son 10 yıldaki iktidar döneminde yaptığı yanlışları, sindirme politikasıyla geçiştirmeye çalıştığının altını çizen CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, “Halk, iktidarın yanlışlarını söylemekten korkar oldu. Baskı ve korku imparatorluğu kuruldu. İktidarı eleştiren medya mensupları tutuklanarak gözdağı verildi ve özgür basın susturuldu.  Bu yöntemle iktidarda kalmayı hedefleyen AK Parti’nin maskesi düştü artık. İstanbul Sözleşmesi’nden geri çekilmesiyle kadını yok sayan, esnafa ve çiftçiye can çekiştiren iktidar kendi sonunu hazırladı” dedi.

“HALKIMIZ SANDIKTA TAVRINI KOYACAK”

Erken seçimin gündemde olduğu bugünlerde, AK Parti’nin ‘dar bölge’ sistemi gibi, kazanmaya yönelik haksız rekabete yol açan çalışmalara başvurabileceğini aktaran Başkan Çelebi, şunları söyledi: “AK Parti, bu sorumsuz, antidemokratik, baskıcı ve yanlış politikalarının neticesinde en kaba tabirle kendi ayağına sıktı. Dini ve milli duyguları kullanarak hüküm süren AK Parti’nin gücü sarsılmış durumda. Halkımız artık yapılan yanlışları net bir biçimde görüyor. İnsan aklıyla açıkça alay eden iktidara dersini yine halkımız verecek. AKP’nin yanlış tutumları sonucu, halkımız sandıkta tavrını koyacaktır” diye belirtti.

Mine Yormaz

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.