Vefa - Gündem Ajans - Medya Danışmanlık HizmetleriGündem Ajans – Medya Danışmanlık Hizmetleri

14 Ağustos 2022 - 05:41

Vefa

Bir türkünün yakıcılığında sevdalanan turna kuşlarına selam olsun bir de şairlerin kalem ustalığından akan dizelerin sevdalı yarınlarına

Vefa
Son Güncelleme :

18 Ekim 2021 - 22:30

Bir türkünün yakıcılığında sevdalanan turna kuşlarına selam olsun bir de şairlerin kalem ustalığından akan dizelerin sevdalı yarınlarına…

***

Yollar gidilsin, yıllar yaşansın ama denizler deryaya, sular berraklığına kavuşmazsa yazıklar olsun. Gün kararsın ama o güneş yine de doğmazsa kahır olsun bahtı siyaha. Yakarışı lal olan her yüreğin acısına kapanan adaletin de nicesine isyan olsun. Kimselere el açmadan yürüyen ruhlara kıyımlar ekleyen kaderin sillesine feryat olsun.  

Çalınsın tüm hüzünler, bağırlarından kopan yavrucuğuna yanan analardan ve yavruların el değmemiş kimsesizliğinden… Masum her kalbin içine dolan taşlar, sökülüp alınsın.

***

Umuda yürürken hayal kırıklığıyla sarsılmak olsa gerek kıyın. Köşelerinde bir akıl almazlık, bir aymazlık… Hep bir sarhoşluk bu kuytuların… Karanlıkların olmazında oldurabilmek yeni yeşeren günün.

Kim anlatacak şimdi o yangınlardan çıkan korun masalını? Alaz olup da Anka Kuşu’na dönüşen masalı… Hadi söylesene, masalım olur musun ey dünya?

İnsanın, bir eli tutması ne zorlu bir şeydir öyle. Ya şefkat yoğurur yüreği ya da dikenini batırıp acıtır. Her uzanan elin bir hikâyesi bir de yalanı olur. Hikâye mi daha çok yakar kavurur, yalan mı bilinmez. Dinlesen bir masalın mırıltısında uyuyacak gibisindir uykun da gelmez masal da bitmez…

***

Kafan ne karışık dünya, ne kadar allak bullaksın, ne kadar kırgın… Eline el değse, diline dil dökülse kâfi gelmez ya; yine de karalar çalınmış çehrenin aydınlanan yanından bir tebessüme de mi yer vermez oldun? Oysa ne güzel süzülür suların, ne güzel açar çiçeklerin. Sen yine de neyine doymaz oldun?

Gibi’lerden mış’lardan ezberler edip de sineye çekilen her yudum havanın hesabını keser mi oldun? İçini dolduran insancıklarının yüreklerine zifiriler eker mi oldun? Şimdi sen de şarkıların bestesine keder mi oldun?

Sorarlar ya hani ‘neyin var?’ diye… Neyin olsun be dünya; kalleşin var, ihanetin var, nankörün var. Şimdi sen de mi yaralarında ağlar oldun?

Nedir ki vefa dediğin? Uzattığın eline yoldaş mı; ailene dayanak, dostuna sırdaş mı? Nedir vefa bilir misin dünya? Çaresizliğine çare mi?

Boş ver bulunmaz olanı aramayı. Sen bana masallar anlat; anlat da inananayım be dünya…

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.